9 клас

Зміст поеми  Фільм "Чорна рада"
Перегляньте сцену двобою Кирила Тура зі Шраменком. Порівняйте з уривком із твору. Зробіть висновки.

Переглянути фільм повністю:

Життєва філософія персонажів
Історична дійсність у романі "Чорна рада"
Про українських гетьманів, згаданих у творі, можна прочитати тут; про Якима Сомка - далі; про чорну раду. Переглянути картини циклу "Козацька слава" тут.

Проект "Людина з тисячею масок"
Чому Пантелеймона Куліша називають "людиною з тисячею масок"? Відповідь на це питання може дати презентація пошукового характеру Семотюк Оксани.
Пантелеймон Куліш
Розпочинаємо вивчення творчості Пантелеймона Куліша. Для ознайомлення з особистістю письменника, скористайся презентацією.
Підготуватись до уроків тобі допоможуть джерела, зазначені на сторінці "Ресурси". Для тих, хто впевнений у власний знаннях, раджу підготувати презентацію "Людина з тисячею масок". Успіхів!
Вірші Пантелеймона Куліша можна прочитати тут.

Тарас Шевченко і Біблія
Тема "Тарас Шевченко і Біблія" - неоднозначна. Чимало суперечок існує з цього приводу. Одне відомо: у Біблії Т.Шевченко шукав істину, розраду. Це альфа й омега його творчості. Щоб краще збагнути суть Шевченкових "Давидових псалмів", скористайтесь такими матеріалами. Бажаєте перевірити власні знання, виконайте дослідницьке завдання на 12 балів: порівняйте тексти біблійних псалмів (1, 12, 43, 52, 53, 81, 93, 132, 136, 149) та Шевченкових, заповнивши таблицю "У Біблії - у Т.Шевченка". Зробіть висновок.

Жіночі образи у творчості Тараса Шевченка
Підготуватись до контрольного твору та глибше досягнути домашнє завдання за темою "Жіночі образи у творчості Тараса Шевченка" тобі допоможе цитатник та схема "Еволюція жіночих образів".

 
Гайдамаки - злочинці чи месники?

 
Фільм "Поет і княжна"
Фільм можна завантажити, скориставшись  посиланням.
 Іван Котляревський
Порівняй уривки твору Івана Котляревського з витвором мультиплікаторів.